750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
SÜRDÜRÜLEBİLİR VE ORGANİK ÜRETİM
1 Ekim 2020 Perşembe

Yeni Doğan Bebeklerde Alerji

Alerji, özellikle bebeklerde sıklıkla rastlanan bir hastalık. Dünya Sağlık Örgütü’ nün verilerine göre her 5 çocuktan birinde alerjik durumlar yaşanıyor. Üstelik dünyadaki doğal tüm dengelerin çok kaygan bir zeminde olduğunu düşünürsek her an farklı bir alerji çeşidinin hayatımıza karışması çok da olağan bir konu oldu, maalesef.

Tabii ki akla gelen ilk çözüm, elimizden geldiğince kimyasallardan uzak durmak oluyor. Bebeğimizin hassas cildini tahriş edecek şeylerden koruyabilmek adına seçeceğimiz giysilerin önemi ise oldukça yüksek. Naylon, polyester cinsi kumaşlardan üretilmiş giysilerin, suni boyalarla renklendirilmiş ve bunların petrol hammaddesinde olması, tehlikenin boyutunu daha da artırmakta.

Organik hammade kullanılmayan bebek giyiminde tulumdan bereye, yenidoğan serisinden önlüğe kadar tüm ürünlerde zehirli kimyasallara rastlanmaktadır. Bunların üretiminde, kırışık önleyici, alevlenmeyi önleyici, küçülmeyi önleyici gibi bir çok kimyasal madde kullanılmakta ve bunlar ürünler üzerinde kalıntı bırakmamaktadır. Bu kimyasallar, defalarca yıkasanız da üründen çıkmazlar.

Bebek ve çocuklar bağışıklık sistemlerinin henüz zayıf olması nedeniyle bu toksinlerin etkisine karşı savunmasızlardır. Bebek ve çocuk cildinin yetişkinlere oranla 5 kat daha geçirgen olduğunu düşünürsek, bu kimyasalların nasıl zarar verebileceğini düşünmek çok da zor değil. Bu zehirli kimyasallara uzun süre maruz kalan bebeklerin alerjiden beyin hasarlarına ve ne yazık ki kanser riski ile karşı karşıya kaldığına da bilimsel olarak kanıtlar bulunmuş durumda.

Organik bebek ve çocuk kıyafeti üreten bir marka olarak bizim hassasiyetimiz ve sorumluluğumuz tam da burada başlıyor; üretim aşamasında hiç bir petrol türevi maddeyi, ağartıcı, yumuşatıcı ve koruyucu gibi zehirli kimyasalları kullanmıyoruz.

En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın "herşeyin en iyisine ve en kalitesine" layık olması gerçeğiyle yola çıktık. Ürettiğimiz giysilerimizin, üretiminden paketleme aşamasına kadar tüm süreçlerinin %100 organik olduğunu ve bunu uluslararası düzeyde aldığımız bir çok sertifika ile belgelemiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Türkiye’ nin ilk organik pamuk üreticisi olan ve 44 senelik tekstil tecrübesini OrganicKid markasına da yansıyan Topkapı İplik fabrikamızın ürettiği giysilerimiz, her aşamasının kontrol altında olduğu kaliteden ödün verilmeyen bir üretim gerçekleştirir.

Bir tarım alanının organik üretim yapabilmesi için en az 3 sene boyunca kimyasal ve zehir içerici böcek ilaçları kullanmamış olması gerekir. Bizim de bu bilinç ile ürettiğimiz bebek koleksiyonumuz, çocuklarımızın da geleceğini düşünerek önce doğayı dost edinmeyi bilmiştir.

Siz de en kıymetliniz olan yavrunuz için organik bir dünyaya adım atmak istiyorsanız sitemizi ziyaret edip koleksiyonlarımızı inceleyebilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın