750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
SÜRDÜRÜLEBİLİR VE ORGANİK ÜRETİM
19 Ocak 2021 Salı

YAZ SICAĞINDA YAPABİLECEĞİNİZ 10 EĞLENCELİ AKTİVİTE!

Çocuklar yaşları ve ihtiyaçları gereği gün içerisinde belli zaman dilimi hareketli olmak zorundadırlar.  Zaten bunun için onları zorlamaya da gerek yok, doğaları gereği siz istemeseniz de (istisnai durumlar dışında) yerlerinde duramazlar:)

Yaz aylarının tüm canlılara yaşama sevinci verdiği şu günlerde çocuğunuzu cesaretlendirerek yapmayı sevdiği bir aktiviteyi ailenizin yaşam şekillerinden biri haline getirebilirsiniz. Keyifli ve hoş zamanlar yaşayarak yaz yorgunluğuna yakalanma riskini ortadan kaldırmış olursunuz.

Çocuklarda hareketliliğin en önemli gereksinim ve gereklilik olmasının başında sağlıklı kiloda kalabilmesine imkân tanımış olması gelir. Fiziksel aktivenin faydaları bununla sınırlı kalmaz, ayrıca arkadaşları ile olan diyalogu açısından motivasyonunu yükseltir, kendisini, çevresini ve dünyayı keşfeder.

Bedensel olarak da sağlıklı kemik gelişimine ve güçlü kaslarla özgüven gelişimi için son derece faydalıdır.

Bütün ailenin katılabileceği aktivitelerle eğlenmek için 10 farklı yol:

  • Yaz aylarında havalar da güzel olduğu için fırsat bulduğunuzda hatta onu parka getirip götürürken o ve siz bisikletlerinizle gidip gelin.
  • İster açık ister kapalı alan olsun, kaykay ya da paten kaymaya gidebilirsiniz. Scooterler de sevilen bir araçtır.
  • Hafta sonu tatillerinizde fiziksel şartlar uygunsa birlikte bir ağaç ev ya da sığınak yaparak hem el becerilerinin gelişmesine hem de ağaçlara tırmanmayı öğrenmesine olanak tanımış olursunuz.
  • Yaz aylarında aylarında belediyeler ya da sivil toplum kuruluşlarının organize ettiği koşu gibi ya da doğanın temizliği gibi yapılan toplumsal aktiviteleri takip ederek çocuğunuzla katılabilir, böylece sosyalleşmesini ve toplum dayanışmasını öğrenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Kendi köpeğinizi ya da arkadaş veya komşu köpeğini çocuğunuzla birlikte yürüyüşe çıkarabilirsiniz. Böylece hem sorumluluk alır hem de hayvan sevgisinin tadına varmasını ya da pekişmesini sağlayabilirsiniz.
  • Hafta sonu birçok kulüpte spor etkinlikleri vardır, onlardan birine üye olarak gruplara olan bağlılığını güçlendirecek ve düzenli egzersiz yapmasını sağlayacaktır.
  • Yazın en güzel etkinliklerinden biri de denize girmek ve sonrasında uçurtma uçurmaktır. Harika bir hafta sonu geçirmenize aracılık edebilir.
  • Çocuğunuzla birlikte frizbi veya parkta futbol oynamak, tramboline çıkmak veya kapalı mekanlarda tırmanmak gibi birçok aktiviteyi ailece yapmaktan keyif alacağınızı garanti ederiz:)
  • Sahile yakın yerde iseniz çıplak ayakla kuma basmayı buralarda koşup eğlenmeyi çocukların en sevdikleri hareketler arasında sayabiliriz.
  • Binicilik kulüplerine gitmek de ailece yapabileceğiniz, ata binmenin keyfi ve faydalarını yaşayabileceğiniz harika bir aktivite çeşidi olarak hafta sonlarına renk katabilir.

Keyifli aktiviteler dileği ile...

Organickid Ailesi.

Yorumunuzu bırakın