Sertifikalarımız

GLOBAL ORGANIC TEXTILE STANDARD

ECOCERT tarafından denetlenen ve bir ürünün pamuk üretiminden paketlenmesine kadar %100 organik olarak üretildiğini gösteren bir belgedir. 1999 yılından bu yana sertifikalı organik pamuk ipliği üretimi gerçekleştiren Organickid üreticisi Topkapı İplik San ve Tic AŞ Türkiye'nin GOTS sertifikalı ilk organik iplik fabrikasıdır. Üretim Sertifika No: 157414 & Topkapı

ORGANIC CONTENT STANDARD

Organic 100 sertifikası bir ürünün tamamının organik prosedürlerine uygun olarak üretildiğini ve 100% organik olduğunu kanıtlayan bir belgedir. Organickid üreticisi Topkapı İplik tarafından 2010 yılında alınmış bir belgedir.

BETTER COTTON INITIATIVE

BCI pamuk üretiminin olumsuz çevresel ve sosyal etkilerini azaltmayı hedef haline getiren ve pamuk çiftçiliğini daha sürdürülebilir bir yöntem haline getirmeyi amaçlayan bir belgedir. Organickid üreticisi Topkapı İplik tarafından 2012 yılında alınmış bir belgedir. 

OEKO-TEX STANDARD 100 - PRODUCT CLASS I

Tekstilde zararlı kimyasallara ve maddelere karşı güvenilirlik belgesidir. Tüm işleme aşamalarındaki ve kullanılan aksesuar malzemelerindeki tekstil ham, ara ve son ürünler için dünya çapında benzersiz ve bağımsız bir denetleme ve sertifikasyon sistemidir. Organickid ürünlerimiz "Ürün sınıfı I” kategorisine göre (Bebekler ve 3 yaşına kadar olan çocuk ürünleri için zararlı madde denetimleri yapılmaktadır) OEKO-TEX kapsamında üretilmektedir. Sertifika numaralarımız No: 16.HTR.87495 & 20.HTR.24550

SA 8000:2008 SOSYAL SORUMLULUK SİSTEM SERTİFİKASI 

SA 8000 insan ve işçi haklarını savunan, çevre ve iş güvenilirligi eğitimine katkıda bulunan ve yönetim ile çalışanlar arasında güvene dayalı bir atmosfer sağlayan bir sosyal sorumluluk projesidir. Organickid üreticisi Topkapı İplik, SA 8000 sertifikasına sahip Türkiye'de ve Avrupa'daki ilk iplik fabrikasıdır. Sertifika numaramız No: IND18.9526.

Daha Fazla..
https://www.topkapiiplik.com.tr/sertifikalarimiz