750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
KAPIDA NAKİT VEYA KART İLE ÖDEME SEÇENEĞİ
18 Ocak 2021 Pazartesi

Röportaj: Bengi Kepkep

Bu ayın röportajını sevgili Bengi Kepkep ile yaptık. Sevgili Bengi bu ay ki yazımızda kızından, anne olmanın kendisine kattıklarından ve birlikte yaptıkları aktivitelerden bahsediyor. Eminiz sizlerde okumaktan çok keyif alacaksınız.

Biraz kendinizden bahseder misiniz?

İnternet ve teknoloji alanında on beş yılı aşkın deneyimi olan bir pazarlama profesyoneliyim. Pazarlama, İletişim, Teknoloji, Sinema ve Sanata ilgi duyuyorum. Ailem ve dostlarımla zaman geçirmeyi, yolculuk yapıp yeni yerleri keşfetmeyi severim. Evliyim ve 1,5 yaşında bir kız çocuk annesiyim.

Bengi Kepkep 1

Anne olacağınızı öğrendiğinizde ne hissettiniz?

Çok çok mutlu oldum tabi.  İnsanın hayatta önem verdiği her şeyin sırası anne olduğu anda değişiyor...

Anne olmanın hayatınıza etkileri neler?

“Uykusuzluk” annelik paketi ile birlikte geliyor sanırım :) Bir de insan daha önce dert ettiği ya da kızdığı konuların ne kadar ufak tefek ve önemsiz olduğunu fark ediyor. Hatta hemen hiç düşünmez dahi oluyor. Çünkü dediğim gibi, hayatta her şeyin önem ve öncelik sırası değişiyor.

Çocuğunuzla ilgili beslenme, giyim gibi konularda en çok nelere dikkat ediyorsunuz?

Ailemizde doktor çok, dolayısı ile onların söyledikleri benim için özellikle önemli ve değerli. Beslenmede hamilelikten beri protein ağırlıklı gidiyoruz -protein vücudun yapıtaşı –özellikle 0-3 yaş döneminde. Bunun dışında her türlü besini dengeli bir şekilde alıyor.

Giyim konusunda bebek ilk doğduğunda duyduğum klişe söze halen katılıyorum: “Çocuğun yediği helal giydiği haramdır” :)  Şaka bir yana ben çocuğumu kendi yaşını, rahatını ve sağlığını düşünerek giydirmeye çalışıyorum. Fakat maalesef çoğu Türk annesi gibi “aman çocuk üşümesinci” oldum :) Oysa üşümesin derken terletmemek de gerekiyor. Çok zor bir iş doğrusu...

Organik ürünlerle ilgili düşünceleriniz neler?

Doğal, organik ürünler hem vücut ısısını dengelemeye yardımcı olduğundan hem de zararlı kimyasallar içermediğinden tercih sebebim oluyor. Ancak gerçekten organik olan ürünleri ayırt etmek de her zaman kolay olmuyor.

Aşağıdaki cümleleri tamamlar mısınız?

  • Çocuğuma/Çocuklarıma en çok giydirdiğim renk: Turuncu, Turkuaz
  • Çocuğumla/Çocuklarımla en çok oynadığım oyun: Lego, Tahta Bloklar, Yemek Pişirme
  • Çocuğuma/Çocuklarıma okumayı en çok sevdiğim kitap: Pisi Pisi Mırnav serisi
  • Çocuğumla/Çocuklarımla birlikte en çok dinlediğim müzik/şarkı: Ali Baba’nın Bir Çiftliği Var, Klasik Müzik
  • Çocuğumla/çocuklarımla yapmaktan en çok keyif aldığım aktivite: Birlikte kitap okumak
  • Çocuğuma/Çocuklarıma en çok söylediğim şey: Seni çok seviyorum

Bengi Kepkep 2

Siz de bizlerle röportaj yapmak ve kendi hikayenizden bahsetmek isterseniz, bize info@organickidwear.com e-mail'inden ulaşmanız yeterli :)

Yorumunuzu bırakın