750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
KAPIDA NAKİT VEYA KART İLE ÖDEME SEÇENEĞİ
19 Ocak 2021 Salı

OKUL DÖNÜŞÜ ACIKTIM DİYENLERE….

Sizin de çocuğunuz okuldan gelince yavru bir fil gibi acıkmış olarak mutfağa koşuyor mu? Her evde bu durumun yaşandığını tahmin etmek hiç de zor olmasa gerek. Çok acıkmış ve bir sürü enerji tüketmiş olarak eve geldiğinde ne bulsa yiyecek durumdadır. Akşam yemeği öncesi abur cuburla karnını doyurması demek dengeli ve sağlıklı yemek yeme ihtimalini ne yazık ki azaltabilmekte. Bu nedenle çocuğunuz okuldan gelmeden hem sağlıklı hem de sevebileceği atıştırmalıklar bulması çok iyi olacaktır.

Peki bu atıştırmalıklar neler olabilir, birkaç tarif paylaşalım istedik.

Muffin kaplarda omlet

Eğer çalışan bir anneyseniz akşamdan hazırlayabileceğiniz lokmalık omletlerle çocuğunuzun hem sağlığına hem de keyfine nokta atışı yapabilirsiniz. Miktarlarını sizin belirleyebileceğiniz malzemelerin neler olduğuna bakalım:

Yumurta, zeytinyağı, 1-2 kaşık süt, 3-4 adet zeytin, patates rendesi, kaşar ve beyaz peynir rendesi sucuk. Tüm malzemeyi çukur bir kapta karıştırarak muffin kaplarına teker teker koyun. (Bu karışımı akşamdan hazırlamanızda bir sakınca yoktur) Çocuğunuz okuldan gelmeden 5 dakika önce fırına atın. (Ya da onu karşılayacak büyükanne veya yardımcı abla yapabilir) O geldiğinde baş döndürücü kokuların sardığı evi daha fazla seveceğinden emin olabilirsiniz 😊

Hiç vaktinizi almayacak ama bir o kadar besleyici başka bir tarifimizde:

Dondurma saplı ballı muz

Muzun 4/3ünü kesin ve hazır dondurmalardaki ahşap sapa geçirin. Muzu önce bala daha sonra dövülmüş fındık, ceviz, fıstık, yulaf ezmesi ve kuru üzüm karışımın batırarak hazır hale getirin. Bunun cazibesine karşı koyamayıp elinde olmadan dengeli beslenecektir 😊

Ekmek üstü mini pizza

Yine akşamdan hazırlayıp çocuğunuzun okuldan gelmesine yakın fırında pişirebileceğiniz bir tarifimiz var. Evdeki karışık peynirlerden bir kaba doğrayın ya da rendeleyin. Domates, taze köy biberi, yeşil zeytini de üzerine küp şeklinde doğrayın. Kekik karabiber ve tuzla lezzetlendirip birazda zeytinyağı ekleyin. Sonrasında dilimlenmiş ekmek üzerlerine sürüp pişireceğiniz tepsiye dizerek fırınlama zamanına kadar dinlenmeye alabilirsiniz. Enfes, sağlıklı ve keyifli atıştırmalık hazır.

Afiyet Olsun. Organickid Ailesi…

Yorumunuzu bırakın