750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
KAPIDA NAKİT VEYA KART İLE ÖDEME SEÇENEĞİ
18 Ocak 2021 Pazartesi

Meyve Salatalı Mama Tarifi

Bebeklerin beslenmesinde 4. ve 5. aylar çok önemlidir. Uzmanlar bu aylardan itibaren anne sütü veya benzerlerinin yetmeyeceği görüşünde birleşiyorlar. Ek gıdalara geçişin 4. aydan önce de olmaması, bu ayların emerek beslenme dönemi olduğunu belirten uzmanlar, yavaş geçişlerle yarı katı gıdalara geçilebileceğini belirtiyorlar.

4.ayını tamamlayan bebeklerin çabuk acıktığına şahit olursunuz, bu da ek gıdalara geçişe hazır olduklarının göstergesidir. Meyve sularını ve meyve pürelerini bu aylarda vermeye başlayabilirsiniz. Bunları ara öğünlerde tercih etmek ve ilk olarak elma veya havuçla başlamak yerinde olacaktır.

Evde bebeğiniz için hazırlayacağınız bebek maması içinizi rahat ettireceği gibi, sevdiği sebze meyveleri tespit etme fırsatı sunar. Meyvelerin bol çeşitlilik gösterdiği şu günlerde size önereceğimiz mama tarifini deneyebilirsiniz.

Meyve salatalı mama tarifi

Yaş Aralığı:

4 ay ve sonrası

Hazırlama Süresi:

10 dakika

Malzemeler:

1 Dilim elma

½ küçük havuç

½ küçük muz

1 Tatlı kaşığı organik pirinç unu

100 ml anne sütü

Hazırlanışı:

Meyvelerin hepsini ezip püre haline getirin. Pirinç ununu sütle karıştırarak mama kıvamına gelinceye kadar pişirin. Hazırladığınız karışık meyve püresini ilave ettikten sonra ılık halde bebeğinize afiyetle yedirebilirsiniz.

Not: Kullandığınız mutfak araç gereçlerinin steril olmasına dikkat edin.

Yorumunuzu bırakın