750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
KAPIDA NAKİT VEYA KART İLE ÖDEME SEÇENEĞİ
19 Ocak 2021 Salı

İLK KEZ ANNE OLUYORUM!

Her şeyde olduğu gibi anneliğinde bir alışma, deneyimleme süreci vardır. İlk kez anne olmanın tatlı ama telaşlı günlerinde paniklemeyi en aza indirecek bazı bilgileri ve yöntemleri bilmeniz emin olun işinizi kolaylaştıracaktır.

Biz bu yazımızda ilk kez anne olanları hem rahatlatmak hem de bilmeniz gereken bazı yöntemleri anlatarak anneliğin inanılmaz keyfi size kalsın istedik 😊

Bebeğinizi dikkatli bir şekilde tutmalısınız: Bebeğiniz henüz yenidoğan statüsünde olduğu için kasları gelişmemiştir. Kucağınıza aldığınızda bir elinizi boynuna geçirerek tutmalı ve sıkmamaya özen göstermelisiniz. Yatağından alıp koyarken de boynundan tek elinizi geçirerek destek almak doğru olacaktır.

Emzirme pozisyonu uygun olmalı: Anne sütünün önemini bilmeyen anne yoktur, bebeğinizin bağışıklık sisteminin gelişmesi için en önemli besinidir. Meme emerken süte rahat ulaşabilmelidir. Öncelikle bebeğinizi göğsünüze yaklaştırın ve meme başını ağzına yerleştirin. Bu arada boynundan tutarak ona destek vererek rahat beslenmesini sağlayın. Her iki memeden de en az 10 dakika emmesine zaman tanıyın.

Beslenmeden sonra gazını çıkartın: Bebeğin beslenmesinden sonra gazının çıkması önemlidir. Emme sırasında aldığı hava sindirimini zorlaştırabilir. Bu durumda alınan hava çıkarılmazsa rahatsızlığa neden olur. Her meme emmesinden sonra bebeğinizi oturma pozisyonunda kucağınıza alın. Bir elinizle bebeğinizi önden tutarken diğer elinizle yavaşça sırtını sıvazlayın. Hafif geğirme sesini duyduğunuzda gazını çıkarmış demektir.

Bebeğinizi sırt üstü yatırın: Yenidoğan bebekler kısa aralıklarla ama sık sık uyurlar. Her yatırışda sırt üstü yatırmaya dikkat edin. Uyurken başını yüzünü örtmek doğru bir davranış değildir. Rahat giysilerle ve göğsüne kadar battaniyesiyle örterek uyutun.

Altını değiştirme: Bebeğinizin bezini pişik oluşumuna imkan vermeyecek aralıklarla değiştirin. Temiz bezi kullanmadan önce mutlaka cildini temizleyip gerekli koruyucu kremlerini sürün, zira bebek bakımında hijyen son derece önemlidir.

Bebeğinize masaj yapın: Bebeğinizin tüm vücuduna yapacağınız masaj ile kaliteli uyku uyumasını sağlarsınız, ayrıca masaj bağışıklık sisteminin güçlenmesinde de oldukça etkilidir. Bebeğinizin esnek olmasına da faydası olan masajı gün içinde 2 ya da 3 kez yapmanızda sakınca yoktur. Bir not, göbek bağı düşmeden masaja başlamayın.

Keyifle ve mutlulukla bebeğinizi büyütmeniz dileği ile…

Organickid Ailesi

Yorumunuzu bırakın