750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
SÜRDÜRÜLEBİLİR VE ORGANİK ÜRETİM
18 Ocak 2021 Pazartesi

KİM DEMİŞ EVDE SIKILIRIZ DİYE! ÇOCUKLARA UYGUN EV OYUNLARI

Yaz boyunca sokakta oyunlar oynayan, yüzme, spor gibi etkinliklere giden veya tatilde deniz ve güneşle bol bol vakit geçiren çocuğunuz, kışın ve dolayısıyla soğuk havaların gelmesiyle eve kapanmak zorunda kaldıysa, enerjisini atması ve sıkılmaması için ev içerisinde yapacak bir şeyler bulmanız şart!

Çocuğunuzun zamanını doğru değerlendirmesi ve birlikte kaliteli vakit geçirebilmeniz için kış mevsiminde çocuğunuzla evde yapabileceğiniz etkinlikler konusunda ihtiyacınız olan tek şey biraz yaratıcılık. Birlikte yapacağınız faaliyetler ile çocuğunuz hem kış mevsiminde çoğunlukla evde durmanın sıkıntısını çekmeyecek hem de bahar gelince geriye dönüp baktığınızda, çok eğlenceli bir kışı birlikte geçirmiş olmanın tadını çıkaracaksınız.

Öncelikle, çocuğunuzu tüm kış eve kapatmanın aslında gerekli olmadığının altını çizmeliyiz. Elbette çocuğunuz soğuk havalarda, yaz mevsiminde olduğu kadar dışarıda vakit geçiremez; ancak ara sıra, mevsim şartlarına uygun giyinerek ve soğuktan tam olarak korunduğunuzdan emin olarak kar ile oynamaya veya yürüyüşlere birlikte çıkabilirsiniz.

Peki, evde vakit geçirmeyi nasıl eğlenceli hale getirebilirsiniz? Kış mevsiminde çocuğunuzla evde yapabileceğiniz etkinliklerde, onun el-göz koordinasyonunu, dikkatini ve algılarını geliştirecek ev oyunları oynayabilirsiniz.

Bu kış rengârenk!

Çocuğunuz kedileri çok mu seviyor? Veya bir süper kahraman olmak istiyor ya da uzaya çok meraklı olabilir. O halde ona, ilgi alanına uygun konseptlerle rengârenk bir dünya yaratın! Çocuklar için uygun, toksin içermeyen yüz boyaları birçok market ve kırtasiyede satışa sunuluyor. Bu kış çocuğunuzla bu boyalardan edinip, evinizde yüz boyama etkinlikleri yapabilirsiniz. Onu bir kediye, bir süper kahramana dönüştürebilir veya yüzüne yıldız ve gezegenler çizerek uzay sevgisini yüzüne taşıyabilirsiniz.

Mutfakta biri mi var?

Mutfak, çocuklar için hayal güçlerini sınırsızca kullanabilecekleri bir oyun alanına dönüşebilir ve birçok çocuğun mutfağa ilgisi vardır. Onunla, kurabiye hamurlarından heykeller yapıp pişirebilir, pancake gibi yeni tarifler deneyebilirsiniz.

Müziğe ilgi duyuyor mu?

Çocuğunuzun müziğe ilgisi varsa, onu yeni bir enstrümanla tanıştırabilirsiniz. Penceresinden kar izlerken ilham perileri de sizi yalnız bırakmayacak! Bir gitar, küçük bir org veya üflemeli çalgılar… Çocuğunuzun hangisine ilgisi olduğunu keşfettikten sonra bir enstrüman öğrenmesi için öncü olabilirsiniz.

Görevimiz lezzet avı!

Çocuğunuzun sevdiği yiyecekleri evin çeşitli yerlerine saklayın ve ona tamamladığı her gizli görevde enfes lezzetlere ulaşmasını sağlayacak bir macera oyunu kurgulayın. Bu gizemli lezzet oyunu ile macera seven çocuğunuza eğlenceli dakikalar yaşatırken damak tadı için de bir şölen sunmuş olursunuz.

Kış mevsimini en keyifli anlarla süslemek için, bunun gibi birçok oyun kurgulayarak çocuğunuza unutamayacağı kadar eğlenceli bir kış yaşatabilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler!

Yorumunuzu bırakın