750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
SÜRDÜRÜLEBİLİR VE ORGANİK ÜRETİM
18 Ocak 2021 Pazartesi

KIZ BEBEKLERİN ODASI NASIL DEKORE EDİLMELİ?

Cinsiyet öğrenildikten sonra bebek odasını dekore etme telaşı başlar. Minik yavrunuzu kucağınıza almadan, dünyanızda onun için en güzel yeri hazırlama telaşı, çok heyecan verici keyifli bir durumdur.

Bebeğiniz kızsa çoğunlukla odanın hakim rengi pembe olarak düşünülür. Bu düşünceden artık kurtulmak gerekir. Farklı renklere açık olmalısınız. Böylece olağandan farklı ve şık bir oda dekore edebilirsiniz.

Sadeliğin gücünü kullanın;

Örneğin pastel tonların ferahlatıcı bir etkisi olduğundan dolayı bebek odalarında tercih edilecek renklerin başında gelebilir. Oda çok aydınlık beyaz renkle dekore edildiğinde, bebeğin gözlerini rahatsız ederek, onu huzursuz edecektir. Yumuşak renklerin olumlu havasını zevkinizle birleştirerek ve tabi ki sağlıklı yaşam ortamını hazırlayarak bu hazırlığı keyfe dönüştürebilirsiniz.

Sıcacık ve güven verici olmalı;

Bebek odalarında daha çok anneler vakit geçireceğinden, annenin de kendisini rahat hissedeceği ve bebeğini güvenli olarak büyütebileceği şekilde planlanmalıdır. Bebeğinizin odası sıcak, samimi ve güven verici olmalıdır. Odasının renginden mobilyaya kadar olan tüm detaylarda sade ve kullanışlı seçimler yapılmalıdır.

Yatak ve karyola seçimi;

Karyolasının korkulukları yuvarlak hatlı olmalıdır. Korkuluklarının uzunluğunun bebeğin ayağa kalktığında düşmesini engelleyecek boyda olmasına ve indirilip yükseltilebilir olmasına dikkat etmelisiniz. Anti-bakteriyel ve doğal kauçuktan imal edilmiş lateks yataklar ya da orta sertlikte yarı ortopedik bir yatak tercih edilmelidir.

Ergonomik tasarımlı mobilyalar;

Her ne kadar odanız geniş olsa da bebeğinizin büyümesiyle daha geniş alanlara ve yeni eşyalara ihtiyacınız olabilecektir. Bu sebeple mümkün olduğunca ergonomik olarak tasarlanmış mobilyalar veya ürünler seçin. Örneğin misafir yataklı ya da çekmeceli karyola, hem saklama ünitesi olarak hem de koltuk gibi kullanılabilecek sandıklar gibi. Böylece bebeğinizin ortalıkta görünmesini istemediğiniz eşyalarını görünmeden saklayabilir hem de alan kazanmış olursunuz.

Tekstil ürünleri:

Bebeğinizin odasında kullanılan tekstil ürünleri de doğal malzemelerden üretilmiş olmalıdır. Nevresim takımları, perdeler, halılar gibi ürünleri seçerken bakteri üretmeyen ve kolay temizlenebilenleri seçmek doğru olacaktır.

Aksesuarlar:

Minik kızınızın odasında onun hayal gücünü geliştirecek, göz el koordinasyonunu geliştirecek hem oyuncak hem de aksesuar olarak kullanabileceğiniz asmalı oyuncakları tercih edebilirsiniz. Özellikle yatağının üstüne asacağınız bu oyuncaklar bebeğiniz için çok eğlenceli olabilir.

Yorumunuzu bırakın