750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
SÜRDÜRÜLEBİLİR VE ORGANİK ÜRETİM
19 Ocak 2021 Salı

KIŞIN BEBEKLERİ GİYDİRME KURALLARI!

Bebeklerin her türlü bakımlarında olduğu gibi giyimlerinde de uyulması gereken kuralları vardır. Sonuçta her uygulama onların iyiliği için olduğundan bu kurallara dikkat etmek gerekir. Ciltlerinin çok hassas olduğunu her fırsatta vurgulamayı görev bildiğimiz yazılarımızdan şu andakinde de giysilerini nasıl giydirmek gereklidir, ona değineceğiz.

Kışın soğuk zamanlarını yaşamaya devam ettiğimiz şu günlerde bebeklerin savunmasının çok düşük olduğunu vurgulamak isteriz. Bu sebeple de yapılan yanlışlardan biri de üşütme endişesi taşıyan annelerin bebeklerini çok kalın giydirmeleridir. Aslında soğuktan ve hastalıktan korur inancıyla yaklaşılan bu davranış oldukça yanlıştır.

Kalın tek giysi giydirmekten kaçınarak üst üste organik pamuktan yapılmış, vücudu saran ve yumuşak giysiler giydirildiğinde bebeğin üşümesi önlenmiş olur. Çünkü giysiler arasında bulunan hava, bebeğin üşümesine engel olacaktır. Açık havaya çıkılacaksa en üste yünlü bir giysi giydirmek yeterlidir. Isı farkı olduğu alanlarda bulunmasında ise giysilerin azaltılıp arttırılmasıyla dengeyi sağlayabilirsiniz.

Çok soğuk havalarda dışarı çıkmanız gerekiyorsa, ısıyı muhafaza eden ve soğuk geçirmeyen tulumlarla giydirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Vücutta ısı kaybı ilk olarak baş kısmından başladığı için bu bölgeyi korumaya özen gösterin. Kulakları kapatan bere, atkı gibi koruyucularla üşümesini engelleyebilirsiniz.

Yürümeye başlayan bebeklerin yağmurlu havalarda dışarıda giyinmesi için mutlaka su geçirmeyen botlarının olmasına dikkat edin.

Dışarı çıkarken bebek arabanızı kullanmanız gerekiyorsa, içine koyacağınız soğuk geçirmeyen bir örtüyü koymayı utmayın ve tabii ki bebeğinizin üzerine örteceğiniz battaniyeyi de ihmal etmeyin.  Bebek arabasının rüzgarlı havalarda olumsuz koşullardan etkilenmemesi için açık kalan arabanın rüzgar koruyucusunu devreye sokmalısınız. Bebeğinizin açıkta kalan yerlerine bebe yağı sürerek koruma altına almaya dikkat etmelisiniz. Böylece o çok hassas cildinin çatlamasının önüne geçersiniz.

Karlı ve güneşli havalarda dışarı çıkma durumunda kaldığınızda ise bebeğinizin cildine güneş koruyucu sürüp, siperliği bulunan şapka kullanmalısınız. Bebeğinin hassas cildinin güneşten etkilenerek güneş yanığı olmasına izin vermemiş olursunuz.

Ilık ve rüzgarsız havalarda ise kol ve bacak bilekleri açıkta bırakacak giysiler giydirdiğinizde D vitamininden faydalanmasına fırsat vermiş olursunuz.

Yorumunuzu bırakın