750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
KAPIDA NAKİT VEYA KART İLE ÖDEME SEÇENEĞİ
19 Ocak 2021 Salı

DENİZ SUYUNUN İSİLİK VE PİŞİK ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

Ülkemiz o kadar güzel ki, her yanında ayrı bir mevsim yaşanıyor, üstelik aynı anda. Ama bebekler için fark etmiyor, her an pişik ya da isilik olabiliyorlar. Bazen sıcaktan, bazen pamuk içermeyen kıyafetlerden, bazen de kullandığımız bebek bezlerinden kaynaklanan pişiklerle bebeğimiz sıkıntılı bir yaz geçirebiliyor.

Bebeğinizin pişik sorununu çözmek kadar pişik olmasını önlemek de en az tedavi evresi kadar önemlidir. Bebek bezinin tahriş edebileceği, sonrasında isilik ile daha da sıkıntılı bir süreç yaşatacağı bölgelere bebek pudraları sürebilirsiniz. Organik pamuktan yapılmış giysilerle bebeğinizin cildinin hava almasına yardımcı olmak da mümkün.

Ancak ne yaparsanız yapın geçmeyen bir isilik sorunu ile karşı karşıya iseniz size harika bir haberimiz var ki, çözümsüz değilsiniz.

Deniz suyu tam bir mucize.

Sıcak havalardan korumak için bin bir türlü önlem aldığınız, gözünüzden sakındığınız, gece uyurken bile ufak esintilerle yellediğiniz bebeğiniz pişik ya da isilik olursa çaresi denizde! Deniz suyunun temiz olması kaydıyla içeriğindeki tuz, vücuttaki isilik ve pişiğin panzehiridir. Bebeğinizi kucağınızda kontrollü bir şekilde deniz suyuyla temas etmesini sağladığınızda, bu sıkıntılı konuya çözüm bulmuş ve bebeğinizi doğal yoldan tedavi etmiş olursunuz. Pişik ve isilik sıkıntısı olan çocukların uyku problemi başta olmak üzere anneleriyle birlikte yaşadığı birçok konuya da çözüm üretmiş olursunuz.

Sıcak havalarda bebeğinizi klimalardan koruyun!

Yaz sıcağının en yüksek değerlere ulaştığı Temmuz Ağustos aylarında bebeğinizi sıcaktan korumak isterken ona bilmeden kötülük ediyor da olabilirsiniz. Uzmanlar, klimaların ortalama 25-26 derecede tutulması gerektiğini, özellikle nem alma özelliğinin aktif kullanılması gerektiğini belirtiyor. Nemden arındırılan bir odada ısı değeri 26-27 derece olsa dahi bebeğinizin isilik ya da pişik olmayacağı konusunda hemfikir olan uzmanlar, “çok sıcak, bunaldım” deyip kendi vücut değerine göre klimanın ayarlamasını değiştiren anne babalar nedeniyle bebeğinizi hasta edebileceğiniz konusunda uyarıyor.

Pişik ve isilik, en çok baş bölgesinde ve vücut kıvrımlarında görüldüğü için, bebeğinizin beslenmesine de dikkat etmenizde fayda var. Kilolu bebeklerde daha çok kıvrım (boğum) oluşacağı için isilik problemini daha derin yaşayabilirler. Bu nedenle sık banyo ve banyo sonrası bu bölgelere nemlendirici tarzı (zeytinyağı, bebek yağları, bebek losyonları gibi) ürünler sürmeniz faydalı olacaktır.

Yorumunuzu bırakın