750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
KAPIDA NAKİT VEYA KART İLE ÖDEME SEÇENEĞİ
19 Ocak 2021 Salı

ÇOCUKLARIN DOĞUM GÜNÜ PARTİLERİNİ MUTLU VE GÜVENLİ HALE GETİRİN

Çocuğunun doğum günü kutlamasında onun moralini bozacak, yolunda gitmeyen bir şeyler olmasını hiçbir anne baba istemez. Titizlikle yapılmış bir planlama ile çocuğunuzun doğum günü partisinin unutulmaz anılara kaydetmesini sağlayabilirsiniz.  İşte harika bir doğum günü partisi için planlama yaparken işinize yarayacak öneriler.

  • Eğleneceği aktiviteler hazırlayın

Çocuğunuzun yaşına göre seçebileceğiniz pastel boya, baskı, origami, kâğıt katlama sanatı, ahşap boyama gibi çocukların seveceği aktiviteler hazırlayabilirsiniz. Küçük çocukların ilgi süresi kısa olacağından çeşitli eğlencelikler sunmak onları keyif alarak oyalayacaktır. Bunları hazırlarken güvenli ortam olmasına dikkat etmeyi gözden kaçırmayın.

  • Arkadaş, akraba ya da bir yakınınızdan yardım isteyin

Çocuğunuzun doğum gününün herhangi bir sorun yaşamadan geçmesi için yakın arkadaş veya bir yakınınızdan yardım isteyerek daha kontrollü olabilirsiniz. Böylelikle oyun alanını gözlemleyebilecek çoğunluğa ulaşabilir, en ufak bir problemi gözden kaçırmadan çözebilirsiniz.

  • Çocukların ortak katılacağı sıcak ortam hazırlayın

Doğum günü partisine katılan bazı çocuklar ilgisiz, çekimser ya da gönülsüz olabilir, bu da ortamın soğuk geçmesine neden olur. Bu çocukları gözlemleyerek tespit edin. Onları oyuna katılamaya teşvik edin, hatta bu çocuğa ya da çocuklardan yardım isteyerek ortamın içine çekin. Sıcak ve sevecen bir ortam yaratarak keyifli zaman geçirmelerini sağlayabilirsiniz.

  • Çocukların seveceği atıştırmalık ve içecekler hazırlayın

Doğum günü partisine katılacağı çocukların ortak seveceği yiyecekleri hazırlarken gıda alerjisi olup olmadığını mutlaka sorun. Bunu davetiyenize yazabilir ya da ebeveynlerine telefon açarak öğrenebilirsiniz. Sağlıklı yiyecek ve içecek çeşitlerini hazırlarken tüm çocuklara yeteceğinden emin olmalısınız.

  • Ortamı çocuklar için güvenli olduğundan emin olun

Davetli çocuklar gelmeden, parti ortamını iyice temizlemeye özen gösterin. Küçük veya tehlikeli objeleri ortadan kaldırın. Parti açık alanda yapılıyorsa, alçaktaki dallara ya da küçük bir çocuklar için tehlike oluşturabilecek hiçbir şeyi atlamayın.

Yorumunuzu bırakın