750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
KAPIDA NAKİT VEYA KART İLE ÖDEME SEÇENEĞİ
19 Ocak 2021 Salı

ÇOCUKLARA ÖZEL DOĞUM GÜNÜ HAZIRLAMANIN İNCELİKLERİ

Doğum günü çocuğunun annesi olmak o kadar da kolay bir iş değildir. Çocuğunuz 3 yaş ve üstüyse onun ve sizin için heyecanınızın yüksek olduğu bir gündür. Onun anılarına yazdıracak bir doğum günü kutlaması hazırlamak için tatlı bir telaş sarar sizi. Çocuk açısından da sürprizlere hazırlıklı olmak, nasıl bir gün geçireceğine ve ne hediyeler alacağına dair merak duygusu, günlerini kuşatmış durumdadır.

Eğer kalabalık bir listeyle doğum günü kutlama daveti veriyorsanız hem çocuğunuz hem misafirleriniz için lezzetli tariflerin oluşturduğu kusursuz bir sunumla hazırlanan menüyü şık bir masada ikram etme planları yaşayacaksınız demektir. Bu özel günün yılda birkez olması o günü daha da değerli kılar. Gerçi anneler için çocuğuyla geçirdiği onun varlığını hissettiği her anın özel ve değerli olduğunu söylemeye gerek yok düşünüyoruz J

Çocuklar için hazırlanan doğum günü partileri genellikle gündüz vakti yapılır. Bundan dolayı hem çocukların sevecekleri hem de gelecek olan annelerin damaklarına hitap edecek menü hazırlamak gerekir. Çocukların bayılarak yiyecekleri doğum günü pastasının yanısıra üzerine eğlenceli figürlerin bulunduğu kavanozlar içinde rengarenk şekerlemeler, mısır cipsleri, ayıcık, aydede...vs temalı kurabiyelerle şeker hamuruyla yapılmış ve de hayal gücü katılmış kurabiyeler onları masanın etrafında toplamaya yetecektir.

Konuk anneler için ise fıstıklı dolmalar, peynirli börekler, poğaçalar ve hafif tatlılar harika seçimler olacaktır.

Şayet sevimli çocuğunuzun doğum günü partisini akşam düzenlemek istiyorsanız menüyü biraz değiştirmek daha doğru olacaktır. İşten çıkıp gelmiş beyler ve hanımların konuk olabileceği varsayımını göz önünde tutmalısınız. Çocuklar için aynı menüyü hazırlayabilirsiniz ama yetişkinler için biraz daha ağır yemekler olabilir yemeklerin yanısıra patatesli köfteler, patlıcanlı börekler de menüye eklenebilir.

Meyve salatalarını şık sunumlar halinde yaratıcılığınızla birleştirerek çocuğunuzun doğum gününü unutulmazlar arasına yazdırabilir, kusursuz ve eğlenceli bir gün geçirmeyi sağlayabilirsiniz.

Önemli olanın çocuğunuzun ve sizin mutluluğunuzu dostlarınızla paylaşmak, hedefinizin birlikte güzel anılar biriktirmek olduğunu unutmamaktır.

Tüm çocukların geleceğinin mutlu olması dileği ile...

Organickid Ailesi.

Yorumunuzu bırakın