750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
SÜRDÜRÜLEBİLİR VE ORGANİK ÜRETİM
18 Ocak 2021 Pazartesi

Çocuklara özel 10 eğlenceli menü

Çocukların yemeği reddetmesi, ebeveynlerine karşı kullandıkları en güçlü silahtır. Bu silahı 8-9 aylıktan okul çağına, hatta daha ötesine kadar sık sık kullanırlar, istedikleri şeylere bu yolla ulaşmak isterler. Özellikle de sebzelere karşı direnç gösterirler.

Çocuklara yemekten hoşlanmadıkları yiyecekleri eğlenceli hale getirmek, yemek yemeği oyun haline dönüştürmek, onu mutlu ederken, hem beslenmesini hem de onunla kaliteli zaman geçirmenizi sağlayacaktır.

Çocuklarınızla birlikte ya da sizin yapabileceğiniz, önerdiğimiz 10 çeşit özel eğlenceli yemek menüsünü onlar için hazırlayabilir, yemek yedirmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

İşte o menü;

 

neseli_sandvic

1- Neşeli Sandviç

Bakliyat, et, sebze tahıllı ekmek ile hazırlayacağınız sandviçi hiç bir çocuğun reddetmesi mümkün değildir.

 

 

yavru_gunescik

2- Yavru Güneşcik

Sandviç ekmeğinin ortadan kesilerek üzerine omlet, domates ve roka dallarıyla hazırlanmış sağlıklı bu öğünü mutlaka seveceklerdir.

 

 

 

saskin_aslanciklar

3- Şaşkın Aslancıklar

Fındık, ceviz gibi mükemmel gıdaları cupcake formatında hazırlayıp, şaşkın aslancıkları oluşturarak onları fethedip amacınıza ulaşabilirsiniz.

 

 

gunes_patlamasi

4- Güneş Patlaması

Haşlanmış nohut,veya fındık kullanarak portakal, ahududu, çilek ve yabanmersinini eğlenceli bir görselle sunarak öğleden sonrası atıştırmalığı niyetine yedirmeyi mutlaka denemelisiniz.

 

 

meyve_canavari

5- Dalgın Profesör

Meyve yemekten kaçınan çouğunuz için, ananas, çilek ve havuçtan oluşan meyve salatasını böyle bir tasarımla eğlenceye dönüştürebilirsiniz.

 

 

fred_cakmaktasin_arabasi

6- Fred Çakmaktaş’ın Arabası

İsterseniz, bir köfte, isterseniz küçük bir sandviç, yada közlenmiş bir patatesle taş devrinin Fred Çakmaktaş’ının arabası haline getirip onun ilgisini çekebilir istediğiniz sebze ve meyveleri kullanarak bunlardan faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

 

 

tatildeki_kedicik

7- Tatildeki Kedicik

Yedirmekte zorlandığınız bisküvili,muzlu veya ceviz,fındık karıştırılmış bir karışımı kedi formatında görseldeki gibi meyveleri kullanarak eğlenceli bir atıştırmalık hazırlamak, çocuğunuza keyifli bir beslenme sunacaktır.

 

 

yaramaz_maymuncuk

8- Yaramaz Maymuncuk

Sabah kahvaltısında oyun adı altında çok rahat yedirebileceğiniz, besin değeri yüksek bu menüye direnç göstermeyecektir.

 

Beef burger decorated with spaghetti for hair and peas for eyes

 

9- Şirine

Makarna, köfte ve bezelyeyi gördüğünde, kendini Şirinler köyünde zannederek afiyetle yediğini gördüğünüzde emeğinize değdiğini düşüneceksiniz.

 

 

Yavru_kus_uykuda

10- Minik Yavru Kuş

Domates soslu, makarnalı köfte yedirmenin en güzel yolu.

Afiyet olsun :)

Yorumunuzu bırakın