750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
KAPIDA NAKİT VEYA KART İLE ÖDEME SEÇENEĞİ
19 Ocak 2021 Salı

ÇOCUKLAR BİRLİKTE OYNAYIN, HAYATI KEŞFETMELERİNE YARDIM EDİN!

Günümüz insanının çalışma temposu ve yoğunluğu malum. Bu yoğunluk içerisinde anne babalar çocuklarına yeteri kadar zaman ayıramadıklarını her fırsatta dile getirmekteler.

Bu yoğunluğun getirdiği yorgunluk yada diğer sebeplerden bazen aynı ev hatta aynı oda içerisinde aile fertleri kendi ayrı yaşamlarını yaşamaktalar. Elde tutulan akıllı telefonların içine gömülen anne babalar çocuklarının soru ve isteklerine başlarını dahi kaldırmadan dinlemiş gibi yapmaları çok derin ayrılıklara iletişim bozukluklarına yol açabilmekte.

Oysa çocuklarla oynanabilecek oyunların onların duygusal ve fiziksel gelişimine sanılandan çok daha fazla katkı sağladığını ileriye dönük hayatının şekillenmesinde büyük rol oynadığı bilinciyle yaklaşılması gerektiğini unutmamak gerekir. Hayal dünyasının genişlemesini oynadığı oyunlara borçlu olan çocuklara bu ortamın sağlanması  çok önemlidir.

Çocuklar ileriki yıllara sizinle oynadığu oyunları veya zamanları taşıyarak anılarını hatırlayacaktır. Yediği içtiği giydiği değil, sizinle geçirdiği güzel zamanlar ileride onu güçlü bir birey olarak toplumsal hayata hazırlayacaktır.

Çocuklar kendilerini mutlu eden şeyleri oyunlarla öğrenirler. Sizde onların mutlu oldukları anları keşfedebilmek için birlikte zaman geçirmelisiniz. Çocuklar için hayat bir oyundur ve hayatı oyunlar aracılığıyla öğrenirler. Kendi yaş guruplarıyla oynadıkları oyunlar kadar anne babasıyla oynadığı oyunlar da gelişimleri için oldukça önemlidir.  En pahalı oyuncaklar bile sizinle geçireceği zamanların yanında paha biçilmez değerdedir.

Peki çocuklarla neden oyun oynamak gerekir:

  • Paylaşmayı, sırada beklemeyi, başkalarının haklarına saygı göstermeyi çocuğunuza anlatmış olursunuz.
  • Hayal gücünü genişlemesine katkı sağlarsınız
  • Bir problem sırasında hızlı düşünme, sorun çözme ve farklı düşünceler üretmesine imkan tanırsınız.
  • Özgüvenin gelişmesine katkı sağlar ve kendi kendine yetmeye yönlendirirsiniz
  • Kendini ifade etmede ve ihtiyaçlarını anlatabilmesinde kolaylık sağlarsınız.
  • Bilgi ve kelime dağarcının genişlemesini sağlamış olursunuz.
  • Aranızdaki bağları sağlamlaştırmış ve sıcak ilişkilerin temellerini atmış olursunuz.

 Mutlu çocuklar yetiştirebilmek dileği ile...

Organickid Ailesi

Yorumunuzu bırakın