750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
SÜRDÜRÜLEBİLİR VE ORGANİK ÜRETİM
19 Ocak 2021 Salı

ÇOCUĞUMLA UÇAK YOLCULUĞU NASIL OLACAK?

Uçak yolculuğu avantajlıdır ama eğer çocuğunuzla yolculuk yapacaksanız, kaygıyla birlikte telaşta başlayacaktır. Yolculuğun karayoluna göre kısa olması iyide, uçak yolculuğunun ritüelleri için hem zaman hemde bolca enerjiye ihtiyacınız olacak.

Evden çıkmadan çocuğunuza ait eşyaların unutulmaması için koşuşturuken birde bakmışsınız çanta sayısı bir hayli artmış olur.  Kucağınızda çocukla havaalanına gitmek çantaların ve bavulların hakimiyetini sağlamak zordur eğer yanınızda size yardım edecek kimse yoksa.

Birde yolculuk başladığı andan itibaren koltuğunda rahat duracakmı, ağlayacakmı, mızmızlanacakmı, basınçtan etkilenecekmi  diye sorular kafanızın içinde uçuşup duracağını garanti ederiz. Bu kaygıları duyan bir tek siz değilsiniz önce bunu bilerek biraz rahatlayın. Sonrasında size vereceğimiz ipuçlarına bir göz atmanızı ve huzurlu bir yolculuğun tadını çıkarmanızı öneriyoruz.

Yolculuk Hazırlığı...

  • Uçuş saatinden 1-2 saat öncesinde havaalanına gitmek ilk adımınız olsun, zira ellerinizde çantalar, kucağınızda çocuğunuzla güvenlik geçişleri, biletinizi onaylatmak, bagajınızı vermek uzun sürenizi alacağından kendinize bunları yapacak zaman tanımalısınız. Geç kalmaktansa erkenden havaalanında olmak, o sıradaki ihtiyaçlarınızı gidermenize olanak tanır. Artık çocuklu bir anne olduğunuzdan eski günlerdeki zaman bolluğunuz olmayacaktır.
  • Çocuğunuzun arabasını yanınıza almak size hareket kolaylığı sağlar. Bu konuda havaalanı personeli oldukça duyarlıdırlar. Uçağa binerken bebeğinizin arabasını teslim edip, indiğinizde rahatlıkla alabilirsiniz. Bebek arabasını üzerine isminizi, telefon numaranızı ve adresinizi mutlaka yazmalısınız.
  • Havaalanına gelmeden biletinizin check-in işleminizi internetten yaparak zaman kazanabilir, koltuk numaranızı rahat edeceğinize inandığınız yerden seçebilirsiniz. Uçuş kartını önceden yazıcıdan çıkarıp hazırlayarak çantanıza koyarsanız çok iyi olur.

Uçağa binme...

  • Yolcuların uçağa alınma zamanı yaklaşınca çıkış kapısına yakın olun, ve çocuklu olduğunuzdan dolayı uçağa önce binmek için görevliden yardım isteyin. Yanınızda eşiniz varsa sizin önünüzden uçağa girerek el bagajların, çantalarınızı yerleştirmesi, sizin yerinize rahat oturmanızı sağlayacaktır. Organize hareket etmek için plan yapmak işinizi kolaylaştırır.
  • Koltuğunuza oturup kemerlerinizi bağlamadan çocuğunuzun ve sizin ihtiyaç duyabliceğiniz şeylere ulaşır durumda olduğunuzu kontrol edin.
  • Kalkış anonsu yapılmadan önce çocuğunuzun koltuğa oturmasını sağlamalısınız, son ana bırakıp kemer bağlamayı reddetmesi rötara dahi sebep olabilir.
  • Herhangi bir nedenden uçak rötar yapabilir, bu durumda kabin görevlileriyle işbirliği yapıp çocuğunuzu oyalamak için oyun oynama izni isteyebilir koridorda dolaşabilirsiniz. Diğer yolcuların ağlayan bir çocuktan rahatsız olmamaları için size yardımcı olacaklardır.
  • Kalkış öncesi çocuğunuza biberonla süt içirmek uykuya dalması için hafif bir sakinleştirici yerine geçecektir.

Huzurlu ve mutlu yolculuklar dileği ile..

Organickid Ailesi.

Yorumunuzu bırakın