750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
KAPIDA NAKİT VEYA KART İLE ÖDEME SEÇENEĞİ
19 Ocak 2021 Salı

ÇOCUĞUMA KARŞI DAHA SABIRLI OLMAM İÇİN?

Çocuk sahibi olmak her şeyden önce sabırlı olmayı gerektirir. Bebeğinizin ayaklanıp konuşmaya başladığında hiçbir şeyin eskisi olmayacağını kabullenmelisiniz. Peki tüm gün bebeğin peşinde koşarken sabırlı olmayı sağlamak için nasıl bir yol izlenmeli?

Bebeğiniz tarafından her gün bir sürprizle karşılaşmaya hazır olun. Büyüdükçe kişiliği gelişeceğinden, bebeğinizi sizi meydan okurken, ısırırken, etrafındaki nesneleri atarken bulabilirsiniz. Öncelikle paniklemeyin sakin olun. Yüksek sesle ona komut vermeyin çünkü bu yaklaşım hırçın ve agresif olmasından başka işe yaramaz. Büyümesi için ona zaman tanıyın ve bu sürecin keyfini çıkarmak gibi pozitif bir pencereden bakmaya çalışın.

Sabırlı davranmayı başarabilmenin tabii ki fiziksel yolları mevcut. Hadi gelin bunların neler olduğuna birlikte bakalım.

Fırsat bulduğunuz zamanlar yürüyüşe çıkın

Sakin bir ruh haline sahip olabilmek ve D Vitaminin sihirli gücünden faydalanabilmek için açık hava yürüyüşleri yapmalısınız. Denediğinizde, bebeğinizin peşinde koştururken daha tahammüllü olduğunuzu göreceksiniz.

 Çocuğunuzu tatlı gıdalardan uzak tutun

Şekerli gıdalar çocuğunuzun var olan enerjisini katlayarak çoğaltacaktır. Üstelik şekerin sağlık açısından zararlarından da uzak tutmuş olursunuz.

Uyku düzeninize özen gösterin

Düzenli uyku hem sizin hem bebeğiniz için son derece önemlidir. Uykunuzu alamadığınızda sabır eşiğiniz düşük olacak enerjiniz sizi desteklemeyecektir. Çocuğunuz ise uykusuzluk sonucu agresif olacak bu durumda sizin sabrınızı zorlayacaktır. Vücudunuzun dinlenmesine özen göstererek güne enerjik başlamaya gayret edin.

Rutin hayata çocuğunuzu alıştırın

Rutin hayatı olan çocukların, anne ile arasındaki sürtüşmelerin seviyesi de düşük oluyor. Çocuk gün içinde neyi ne zaman yapacağını bildiği zaman daha sakin ve düzene uymuş olarak günü tamamlıyor.  Saati belli olmayan uyku ya da yemekler onun tüm düzenini bozulmasına ve sükunetinin sarsılmasına yol açacaktır.

Düzene alışması için zamanlayıcı kullanın

Çocuğunuzla sürtüşmemek için, yapacağınız etkinliğin başlangıç ve bitimini ona söyleyin ve bunun için zamanlayıcı kullanın. Çocuğunuz eğlenceli bulduğu etkinliğin sonlanmasını istemeyecektir ancak 15 dakikalık bir etkinlik yapacağınızı söylediyseniz süre bittiğinde etkinliği sonlandırın. Böylelikle çocuğunuz giderek bu düzene alışacak ve sizi zorlamayacaktır, bu da size sabır olarak geri dönecektir.

Organickid Aİlesi..

Yorumunuzu bırakın