750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
SÜRDÜRÜLEBİLİR VE ORGANİK ÜRETİM
18 Ocak 2021 Pazartesi

Bebekler Kış Aylarında Nasıl Giyinmeli?

Kış ayları, kendine has ruhu ile anne ve bebekler için evin içinde çok keyifli geçse de, dışarı çıkmak söz konusu olduğunda bebek sahibi olan her annenin içini bir endişe kaplar. “Bebeğim hasta olacak mı?” korkusu yaşayan anneler, bebeğini kış aylarında evden çıkarmak istemez.

Peki, kış günlerinde bebeğinizle hiç dışarı çıkamayacak mısınız? Kış günlerini bebeğinizle birlikte eve hapsolmadan rahat geçirebilmeniz için, bebeğinizi doğru giydirebilmeniz iyi bir çözüm olacaktır.

“Bebekler kış aylarında nasıl giyinmeli?” sorusunun cevabını bilen bir anne, kış günlerini bebeğiyle birlikte dilediği an dışarı çıkabilme özgürlüğüne sahip olarak geçirir.

Bebeklerin derisi, kendi vücut yağını henüz üretemez ve bu yüzden bebeklerin kendi vücut ısılarını koruması da daha zordur. Bu yüzden de bebeklerin kışın nasıl giyinmesi gerektiğine özellikle dikkat edilmesi gerekir.

Kışın birçok ev, kalorifer petekleriyle ısınır ve bilindiği gibi kalorifer peteklerinin havayı kurutma özelliği vardır. Kış aylarında ev ortamında kalorifer peteklerinin kuruttuğu havanın ardından dışarıda nemli hava ile karşı karşıya gelen bebeğinizin hasta olması çok kolaylaşacaktır. Bu yüzden pamuklu bebek kıyafetleri ve doğru giyinme yöntemiyle önlem alınması gerekir.

Bebeklerin dışarı çıkması gerektiğinde, onlar için tercih edilmesi gereken giyinme yöntemi kat kat giyinmedir. Bebeğinizi kış aylarında yumuşak, terini emebilecek, sağlıklı ve pamuklu giysilerle giydirmelisiniz. Kat kat giyinen bebeğinizin üzerine yine yumuşak ve güvenli, pamuklu bir battaniye örtmelisiniz. Bebeğinizin üzerindeki pamuklu kıyafetleri o üşüdükçe artırıp, terledikçe azaltmalısınız.

Bebeğimi kış aylarında nasıl giydirmeliyim?

Kat kat giyinme yöntemini tercih edin.

Sağlıklı, yumuşak, organik pamuktan yapılmış kumaşların terini daha iyi emeceğini ve soğuktan daha iyi koruyabileceğini unutmayın.

Bebeğinize kış aylarında mutlaka şapka giydirin.

Zıbının üzerine uzun kolu badi, uzun kollu badinin üzerine ise tulum giydirin.

Giydirdiğiniz tulumun üzerine yelek giydirerek bebeğinizin koruma seviyesini artırın.

Bebeğinize kış aylarında çıtçıtlı badiler giydirmeyi tercih edebilirsiniz.

Bebeğinizin terlememesine veya terlese bile terinin üzerinde çok soğumamasına dikkat ediniz. Bebekler soğuk havadan çok, terlerinin üzerinde soğuması yüzünden hasta olmaya yatkın olurlar. Üşüdüğü zaman bıngıldağı çöken bebeklerin vücut ısılarını gün içerisinde sık sık kontrol ederek rahat olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Kış aylarında bebeği uyku tulumu ile uyutmanın birçok anne tarafından tercih edildiği bilinse de, uzmanlar bunun çok da verimli bir yöntem olmadığı görüşünde. Çünkü uyku tulumunun içerisinde terleyen ve teri soğuyan bebeklerin hasta olmaya daha yatkın olduğu biliniyor.

Siz de sağlıklı, organik pamuktan yapılan pamuklu bebek kıyafetleri ile bebeğinizin vücut ısısını dengede tutarak kış aylarını bebeğinizle birlikte mutlu geçirebilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın