750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
SÜRDÜRÜLEBİLİR VE ORGANİK ÜRETİM
18 Ocak 2021 Pazartesi

BEBEKLER İÇİN SAĞLIKLI KAHVALTI: ÜÇ PEYNİRLİ PANİNİ SANDVİÇ

Bebeğiniz 1 yaşından sonra birçok gıdayı ve katı beslenme alternatifini deneyimlemeye, birçok lezzeti tatmaya ve keşfetmeye bayılır. Bu keşif dönemi sırasında hem bebeğinizin farklı tatlar ile tanışması hem de sağlıklı beslenmesi çok çok önemli. Günlük beslenme ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri alması için, bebeğinize keyifli menüler sunabilirsiniz.

Bugün vereceğimiz tarif, klasik bir tosta benzese de birçok peynir çeşidini ve meyve bulundurduğu için aslında çok daha besleyici. Üç peynirli panini sandviç, kalsiyum açısından zengin peynirler ile bebeğinizin kemik gelişiminde faydalı bir yiyecek olacak. Kahvaltıda servis edebileceğiniz üç peynirli panini sandviç, gün içerisinde bir ara öğün olarak da mükemmel bir seçenek olabilir. Ayrıca bu lezzetli sandviçi kepekli ekmek ile hazırlayarak siz de kendiniz için hafif bir öğün elde edebilirsiniz.

Üç peynirli panini sandviç ile birlikte servis ettiğiniz ananas ise hem bebeğinize tatlı bir sürpriz hem de damak tadı için harika bir yenilik. Ananasın içinde bulunan antioksidanlar bağışıklık sistemini güçlendirici ve solunum yollarını koruyucu etkide bulunurken, içerdiği çinko ve bakır ile kemik sağlığına faydalıdır. Ananas ayrıca diş etlerini de koruyucu özelliği ile sizin ve bebeğinizin diş etleri için önemli mineraller içerir.

Bebeklere Özel Üç Peynirli Panini Sandviç Tarifi

Malzemeler:

Seçtiğiniz bir ekmekten 2 dilim (Organik ekmek, tam tahıllı ekmek veya panini ekmeği tercih edebilirsiniz.)

2 dilim eski kaşar peyniri

1 dilim ezine peyniri

! çay kaşığı labne peyniri

1 çay kaşığı dijon hardalı

1 dilim ananas (isteğe bağlı olarak)

Hazırlanışı:

Ekmekleri bir tost makinesi veya ocak üzerinde kullanılan döküm tost tavalarına yerleştirin. Isındıktan sonra bir tarafına labne peyniri, diğer tarafına ise dijon hardalını sürün ancak kapatmayın.

Ekmeğiniz bir miktar ısındıktan sonra, içine 2 dilim eski kaşar peyniri ve 1 dilim ezine peynirini yerleştirin ve ekmekleri kapatın.

Ekmeğin dışı tost gibi çıtır bir hal aldıktan sonra çevirin ve her iki tarafının pişkin bir hale gelmesini sağlayın.

Sandviçiniz piştikten sonra, üçgen dilimler olacak şekilde ikiye bölün.

Tabağa bir dilim ananas yerleştirin ve ikiye böldüğünüz sandviçinizi ananasın üzerine yerleştirin.

Pişirme aşamasında eğer sandviçi ocakta hazırlamayı tercih ediyorsanız, ekmeğin yanmaması için ocağın altının kısık olmasına ve ekmeğin çıtır olması için tost makinesi veya tavasının önceden ısıtılmasına dikkat edin.

Yorumunuzu bırakın