750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
SÜRDÜRÜLEBİLİR VE ORGANİK ÜRETİM
18 Ocak 2021 Pazartesi

Bebekler İçin Uykunun Önemi

Uyku, bebeklerin hem beden hem de zihin gelişimleri için en çok ihtiyaç duydukları şeylerden biridir. Özellikle yenidoğan döneminde gün içerisinde sık sık uykuya ihtiyaç duyan bebekler için, kaliteli ve kesintisiz gece uykularının önemi de büyüktür. Çünkü huzurlu bir gece uykusu bebeğinizin güne zinde başlamasını, öğrenmeye açık olmasını sağlarken beyin gelişimini de olumlu etkiler.

Bebeğinizin fiziksel gelişimi için de oldukça önemli olan uyku sürecinin kaliteli geçmesi için, verimli uykuyu destekleyen, vücut dengesini bozmayan, antibakteriyel, güvenli, tamamı saf ve doğal ürünleri tercih etmeye özen gösterin.

Karyola ve Beşik

Bebeğin doğumundan hemen sonra, hemen karyola kullanmayı tercih etmeyen anne babalar, beşik kullanımını ya da bebekleriyle uyumayı tercih ederler. Ne var ki, bebeğinizi ilk yıldan itibaren kendi yatağında yatırmak istiyorsanız, karyolanızın hazır olmasında fayda var.

Beşik ya da karyola satın alırken, bebeğinizin güvenliğine öncelik verin. Özellikle karyolaların parmaklıkları arasındaki boşluğun 6-7 santimetreden büyük olmamasına, yatağın kenarlarının kolaylıkla açılamayan bir donanıma sahip olmasına dikkat edin.

Yatak Takımı

Yatak takımları genellikle bebeğinizin yatağını hazırlarken ihtiyaç duyabileceğiniz tüm ürünleri bir arada sunar. Ne var ki, takımlar içerisinde yer alan ekstra yastık, örtü gibi birçok ürünü bebeğinizin doğumundan sonra kullanmayacaksınız. Bebeğinizin uyku ihtiyacını karşılamak için, yatak alezi, yastık, çarşaf ve battaniyeler yeterli olacakatır.

Bebeğinizin sağlıklı ve kaliteli bir uyku sürmesi için, yataklarda bakteri ve mayt üretimine engel olacak, antialerjik, su geçirmeyen, terletmeyen yastıklar ve yatak alezleri tercih edin. Diğer yandan bebeğinizin rahatı için ne çok yumuşak ne de çok sert yastıklar satın almayın.

Battaniyeler

Uyku sırasında bebeklerinizin güvenliği de en az rahatlıkları kadar önemlidir. Bu nedenle bebekleriniz uyurken üstlerini örtmek için kullandığınız battaniyelerin, organik ve vücut ısısını koruyan bir malzemeden yapılmış olması gerekiyor.

Terletmeyen, sağlıklı, yumuşak yapısıyla bebeklerinizin uyku saatlerini keyifli bir hale getirecek ve bebeğinizin uyku süresince hava almasını sağlayacak kumaşlardan yapılmış ürünler; bebeğinizin rahat bir uyku uyumasına yardımcı olacaktır. 

 

Pijama ve Gecelikler

Bebeğinizi uykuya hazırlarken, uyku kıyafeti seçiminde dikkat etmeniz gereken 3 önemli unsur vardır; kıyafetin rahatlığı, güvenliği ve sizin için pratik bir kullanım sunması. Organik, nefes alan kumaşlardan yapılmış, antialerjik ürünler rahatlık sunarken; çıtçıtlı ya da düğmeli, kolay açılıp kapanabilen ürünler de, uyku sırasında bebeğinizin bezini kolaylıkla değiştirmenize olanak sağlar.

Bu aşamada bebekler için özel olarak tasarlanmış, altı lastikli gecelikler de oldukça pratik bir tercih olacaktır. 

 

Yorumunuzu bırakın