750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
KAPIDA NAKİT VEYA KART İLE ÖDEME SEÇENEĞİ
19 Ocak 2021 Salı

BEBEK CİLDİ NEDEN BU KADAR ÖZEL?

Bebek cildi bir yetişkinin cildinden çok daha incedir. ‘’Korun’’ denen cildin en üst tabakası daha gevşek ve dirençsizdir. Dışarıdan gelen etkilere karşı bariyer etkisi iyi gelişmediğinden, bebeğin cildinin ortama verdiği tepkiler daha hassastır.

Ciltte bulunan doğal asit koruma tabakası yeni doğan bebeklerde ancak ilk birkaç haftada oluşur ve de bebeklikten çocukluğa geçenlerde bir yetişkine göre daha yavaş yenilenir. Bu koruma tabakasının bakteri ve patojenleri uzak tutma gibi çok önemli bir fonksiyonu vardır.

Çocuklardaki korun tabakası yetişkinlere göre yüksek bir nem içerir. Bu şu anlama geliyor, bebekler ve çocukların ciltleri çok ince bir su ve yağ katmanından oluşmakta ayrıca kolayca kuruyabilmektedir. Soğuk ve yaralanmaya karşı savunmaları oldukça zayıftır.

Bebek Cilt Bakım Ürünlerini neden Kullanmak gerekir?

Doğumdan itibaren bebeğin cildi hızlı bir şekilde yeni bir ortama adapte olmaya çalışır. Anne karnında sıvı içerisinde geçen aylardan sonra havaya ve çevresel etkilere uyum sağlaması gerekir. Günümüzden önceki zamanlarda bebek cildinde banyo ürünlerinin kullanılmaması gerektiği düşünülüyordu. Bugün ise sadece su ile yıkamanın bebek cildini kuruttuğunu bilmekteyiz. Bebek cildinin çok hassas olması nedeniyle bir yetişkinin cildinin tolere ettiği bakım ürünlerine aynı etkiyi gösteremez. Bu nedenle bebeğiniz için kullanacağınız bakım ürünlerinin istenmeyen içeriklerden temizlenmiş ve hassas bebek cildinin gereksinimlerini dikkate alan özel bebek cilt bakım ürünü olmasına özellikle dikkat etmelisiniz.

Bebeğim ne zaman özel cilt bakımına gerek duyar?

Bebeğinizin cildinin en çok kış aylarındaki soğuk havalarda, sıcak ortamlarda ve banyo sonrasında özel bakıma ihtiyacı vardır. Cildi kurumaya karşı savunan ve soğuk havalarda havanın neden olduğu cilt tahrişlerine karşı koruyan ürünleri kullanırken, ayrıca hızlı bir şekilde emilir olmasına dikkat etmelisiniz. Cildin kurumasını önlemek için hafif ve nemlendirici banyo ürünlerini tercih etmek bebeğinizin hassas cildi için doğru seçim olacaktır.

Yorumunuzu bırakın