750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
SÜRDÜRÜLEBİLİR VE ORGANİK ÜRETİM
19 Ocak 2021 Salı

BEBEK ARABASI ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

Bebek arabası, bebek beşiği, ana kucağı, oto koltuğu gibi ürünleri almak ciddi bir araştırma gerektirir. Çok fazla seçenek arasından bebeğinize göre olanı bulmak, rahat edebileceği, aynı zamanda ekonomik olan ürünü bulmak uzun süren bir araştırma gerektirebilir. Özellikle de bu ve benzeri ürünlerin birkaç nesil büyütmesi istendiğinden kalitenin ön planda tutulması, uzun vadeli ekonomi için elzemdir.

Bu yazımızda bebek arabası alırken en çok hangi konuları göz önünde bulundurmanız konusunda birkaç öneri sunmak istedik;

1-Tasarımı, rengi hatta markası bile güvenlik özellikleri kadar önemli değildir. Minik yavrunuzu taşıyacak olan bu önemli aracın her şeyden önce güvenlikli olması gerekir.

2-Bebeğinizi arabaya koyduğunuzda emniyet kemerini rahatça bağlayabilmelisiniz ve emniyet kemeri beş noktadan bağlanabilmelidir.

3-Tekerleklerin boyutu çok önemlidir. Çapının büyük ve içinin hava dolu olmasına bilhassa özen göstermelisiniz.

4-Her zaman iki elinizle kuramayabilirsiniz, yani kucağınızda bebeğiniz varken bile tek elle açılıp kapanabilmelidir.

5-Yolda ne ile karşılaşacağınız belli olmaz, en çok eğimli yerlerde işinize yarayacak bir konu olan arka tekerlekte fren sisteminin olmasına dikkat etmelisiniz.

6-Arabanın kumaş kısmının bebeğinizin cildine zarar vermeyecek bir kumaş olmasına dikkat etmelisiniz, yaz sıcağında terletmemeli, kış soğuğunda üşütmemelidir. Eğer arabanın güneşlik kısmı var ise bu kısımda bebeğinizin direk olarak Güneş ışığından etkilenmemesi için UV filtreli olmasına özen göstermelisiniz.

7-Uzun gezilerde dahi sizi yormayacak bir kolaylıkta sürüş keyfi yaşatmalıdır.

8-Bebeğinizin engebeli yollarda sarsılmasını engelleyecek yaylanma ya da süspansiyon sisteminin olması gerekir.

9-Annelerin bebekleriyle birlikte çıkacağı alışverişlerde en çok kullandığı alt sepet kısmının mümkün olduğunda geniş olmasına dikkat etmelisiniz.

10-Katlandığında arabanın bagajına sığabilecek bir büyüklükte olmalıdır.

11-Bebeğiniz gezintiniz sırasında etrafı izlemek istediğinde, sırt kısmının rahatça kalkabilmesi ve bu alanın bebeğinizin omurga yapısına uygun olması çok önemlidir.

Bu özellikler çerçevesinde kaliteden ödün vermeden bütçenize uygun bir bebek arabasını bebeklikten itibaren 3-4 yaşına kadar rahatlıkla kullanabilir ve birkaç nesil daha büyütebilirsiniz.

Mutlu yarınlara!

Yorumunuzu bırakın