750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
SÜRDÜRÜLEBİLİR VE ORGANİK ÜRETİM
19 Ocak 2021 Salı

BEBEĞİNİZİN KALİTELİ UYKUSU OLSUN

Bebekler zihinsel ve bedensel gelişimleri için uykuya çok ihtiyaç duyarlar. Uyku, bebeklerin hem beden hem de zihin gelişimleri için en az beslenmeleri kadar önemlidir. Doğumlarından itibaren gün içerisinde sık sık uykuya ihtiyaç duyan bebekler için kaliteli ve kesintisiz gece uykuları çok önemlidir. Gece uykusunu iyi bir şekilde uyuyan bebekler güne zinde başlamanın yanı sıra beyin gelişimini de sağlıklı bir şekilde sürdürürler.

Bebeğin uykusunun kalitesini etkileyen birçok faktör vardır. Bebeğin sağlığından başka dış etkenlerdeki koşulları sağlamak gerekir.  Biz bu yazımızda sağlığının dışındaki faktörleri inceleyerek nelere dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatmak istedik.

Uykusunu destekleyen, vücut dengesini bozmayan, güvenli, tamamı saf, antibakteriyel ve doğal ürünleri seçerek bebeğinizin uykusunu iyi bir zemine oturtmaya gayret etmelisiniz.

Bebeğiniz için yatak hazırlıkları yaparken öncelikle bebeğinizin güvenliğine öncelik vermelisiniz. Seçeceğiniz karyolanın parmaklıkları arasındaki mesafenin 7-8 cm den büyük olmamasına, yatağın kenarlarının kolaylıkla açılamayan detaylardan oluşmasına dikkat ederek buna göre seçimler yapmaya özen gösterin.

Yatak takımları alırken genellikle bebeğin yatağıyla ilgili ihtiyaç duyabileceği tüm ürünleri bir arada alınır. Ancak takımlar içerisindeki birçok ürün gereksiz detaylarla şişirilmiş ürünlerle doldurulmuş olabilir. Yatak alezi, yastık, çarşaf ve battaniyeler bebeğinizin uyku sırasındaki ihtiyacını karşılamak için yeterli olacaktır.

Yataklarda olası bakteri ve mayt üretimine engel olacak, antialerjik, su geçirmeyen, terletmeyen yastıklar ve yatak alezleri tercih edin. Ayrıca bebeğiniz için seçeceğiniz yastığın ne çok yumuşak ne de çok sert olmamasına dikkat etmelisiniz.

Uyku sırasında bebeğinizin vücut ısısını koruyacak battaniye seçiminiz de en az güvenliği kadar önemlidir. Kullanacağınız battaniyelerin organik ve vücut ısısını koruyan bir malzemeden yapılmış olmasına dikkat edin. Terletmeyen, sağlıklı, yumuşak yapısıyla bebeğinizin uyku saatlerini keyifli bir hale getirerek, uyku sürecinde hava almasını sağlayacak pamuklu kumaşlardan yapılmış ürünler seçmeli, bebeğinizin uyku kalitesini en üst düzeye çekmelisiniz.

Yorumunuzu bırakın