750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
SÜRDÜRÜLEBİLİR VE ORGANİK ÜRETİM
19 Ocak 2021 Salı

BEBEĞİNİZE SİHİRLİ DOKUNUŞ; MASAJ!

Bebekle dokunarak temas ederek ile iletişim kurmanın sihirli bir gücü vardır.Dokunma, bebeğinizle sizin aranızda tahminlerin ötesinde bir bağ kurar. Sevginizi ona iletmenin en basit ama en etkili yolu masajdır. Uzun süreli temas demektir, masaj yapmak. Bu durumu rutin haline getirmenin faydaları, uzun süreli ve etkileri geniş bir yelpazeyi kapsayan bir sonuca dönüşecektir.

Tabi ki bebek masajının da teknik kısımları vardır. Hadi gelin birlikte bu sihirli dokunuşların teknik kısımlarının neler olduğuna bakalım.

 Bebek masajı yapıyoruz!

Bunu için önce bulunduğunuz ortamı hazırlamalısınız. Sıcak bir oda ve loş ışıkların olduğu bir oda yeterli olacaktır. Sıcak oda dediysek 22-23 derece ideal bir ayardır.  Bebeğinizin  giysilerini soyarak devam etmelisiniz. Klasik müzik eşliğinde veya onun gibi yumuşak bir melodi işinize kolaylık katacaktır.

Bebeğinizi yatıracağınız zeminin temiz, düz ve güvenli bir yüzey olması çok önemlidir. Yumuşak cildine tahriş etmeyecek bir battaniye ya da bir havluyu zemine serin ve bebeğinizi sırt üstü buraya yatırın. Alt bezini açmayı unutmamalısınız. Çiş yapma riskini göze almalısınız :)

Bebekler için üretilmiş losyon yada bebek masaj yağlarıyla masaj yapılacağından bu ürünlerin ph’ının cildine uygun olanını seçmeye dikkat etmelisiniz. Yağın sıcaklık derecesini kontrol edip eğer soğuksa elinizde ısıtarak onun hassas cildine sürebilirsiniz.

Hafif dokunuşlarla masaja başlayabilirsiniz. Cildinin çok nazik olduğunu unutmayın. Hafif ve narin dokunuşlar onun cildini uyarılmasını sağlar. Bebeğinize eller, göğüs, karın, bacaklar ve ayaklar, sırt, omuzlar, kalça ve yüze masaj yapabilirsiniz. (Tabi ki Masaj öncesinde siz de rahatlatıcı nefes egzersizi yaparak kendiniz rahatlatmayı unutmayın. Bebekler dokunma ile sizin tüm enerjinizi alacağı için masaj yapanın enerjisinin yüksek ve pozitif olması çok önemlidir.)

Bebek masajında gayet yumuşak hareket etmeli, rahatsız edici olmamalısınız. Masaj yaparken bebeğiniz ağlarsa ve  rahatsız olduğunu hissederseniz bırakmalısınız.

Bebeğiniz çok açsa, masaj yapmamaya çalışın. Yemekten sonra ortalama 40-45 dakika beklemeniz iyi olur. Aksi halde tok karnına yapılan masaj bebeğinizin midesini bulandırıp, kusturabilir.

Bebek masajı bebeği sakinleştirerek ve uyumasını sağlayabilen muhteşem bir formüldür. Ortalama yarım saat sonra rahatlamış ve uykuya dalmış olduğuna şahit olacaksınız.

Yorumunuzu bırakın