750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
KAPIDA NAKİT VEYA KART İLE ÖDEME SEÇENEĞİ
19 Ocak 2021 Salı

BEBEĞİNİZE EV MAMASI HAZIRLARKEN…

Her anne babanın en kıymetli varlığı dünyaya gelmelerine vesile oldukları bebekleridir. Onları her tehlikeden korumak istedikleri gibi her besinin en iyisini, en faydalısını yedirerek büyütmek isterler.

Günümüzde her türlü hazır mamaların olduğu gibi, bebeğiniz için evde mama hazırlama alternatiflerine de sahipsiniz. Büyümelerinde çok büyük değerleri olan mamaları evde hazırlamak istediğinizde bilinmesi gerekenleri göz ardı etmemeniz gerekiyor.

Aslında evde hazırlayacağınız mamaların maliyeti oldukça düşük olduğu gibi hazır mamalara karşı çok daha güvenlidir. İçeriğine tamamen hakim olduğunuz sağlıklı ve güvenli olan evde yaptığınız mamaları hazırlarken nelere dikkat etmek gerektiğini de bilmeniz gerekir.

Az çaba gerektiren ev mamalarını her annenin özveriyle hazırlayacağını düşünerek, bilinmesi gerekenlere beraber bakalım.

Bebeğinizin sağlığı her şeyden daha önemlidir. Sağlıklı olmanın başında temizlik koşulları geldiğine göre bebeğinize mama hazırlarken en başta dikkat edilmesi gereken şey hijyendir. Mama yapımında kullandığınız her şeyin çok temiz olduğundan emin olmalısınız. Bu temizlik, kullandığınız araç gereçlerden, mamanın malzemelerini içeren besinlerin bütünüdür.

Dikkat edilmesi gereken bir konuda, yaptığınız mamanın bebeğinize yedirmeden önceki sıcaklığıdır, ılık olması gerekir. Mamanın hepsini yedirmeyecekseniz mutlaka üstü kapalı olarak buzdolabına kaldırmaya özen gösterin.

Eğer bebeğinize evde mama hazırlamaya karar verdiyseniz mutfaktaki araç gereçlerinizi gözden geçirerek eksiklerinizi temin etmeyi ihmal etmeyin. Mama hazırlarken en büyük yardımcınız blenderdir, yanı sıra sebze meyve öğütücüsü, buharda pişirme aparatı ve püre yapmaya yarayan ezici gibi ekipmanlar işinizi kolaylaştıracaktır.

Evde bebeğiniz için kendiniz hazırlayacağınız mamaların fazlasını pratik bir yöntemle saklayabilir, istediğiniz zaman elinizin altında hazır bulabilirsiniz. Nasıl mı? Fazla mamayı buz kalıplarına döküp üstünü streç filmle kapladıktan sonra buzlukta dondurun, donduktan sonra küp halindeki mamaları buz dolabı poşetine doldurarak ihtiyacınız kadarını çözdürüp tüketebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz şey, gereken mamayı hazırlama tarihini not etmek ve en fazla 1 ay içinde tüketmek olmalıdır.

Organickid Ailesi…

Yorumunuzu bırakın