750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
SÜRDÜRÜLEBİLİR VE ORGANİK ÜRETİM
19 Ocak 2021 Salı

BEBEĞİM İÇİN KIŞ ÇORBASI

Bebeklerin ek gıdaya geçiş dönemleri zorlu geçebilir, özellikle anne sütüyle beslenen ve bu tada alışkın olan bebekler için kolay olamayabilir. Ama annelik sabır ister demiş büyüklerimiz, hemen pes etmek olmaz. Doktorunuzun sizi yönlendirmesi sonucu bebeğinize verebileceğiniz besinlerle hazırlayacağınız çeşitli lezzetlerle onu ek gıdaya alıştırabilirsiniz. Zamanla zaten bebeğinizin hangi lezzetleri daha çok sevdiğini anlayacaksınızdır, bunu göz önünde bulundurarak hazırlayacağınız yiyecekleri zevkle tüketecektir.

Kış aylarında ortaya çıkan vazgeçilmez sebzelerden olan balkabağı bebeklere 6. aydan itibaren rahatlıkla verilebilecek harika bir gıdadır. Tam zamanı olan bal kabağı ile yapacağınız çorba onun güvenle tüketebileceği türden olacaktır.  Sadece iki malzemeyle hazırlayabileceğiniz bu dev lezzet ile bebeğinizin minik damağını şenlendirmenin tam da zamanı diye düşünüyoruz.

Balkabağının diğer sebzelerden farkı katı gıdaya yeni başlayacak bebekler için tadı ve besleyici özelliğinin yanı sıra püre olmaya yatkınlığı ve hafif bir besin olmasıdır.

Vakit kaybetmeden kış çorbamızın tarifine geçerek en değerlimiz yavrularımızı daha fazla bekletmeyelim:

Not: Tarifimizde balkabağı püresine bebeğinizin hoşuna gideceğini düşündüğünüz yaşına uygun baharatlarla tatlandırabilir, ek gıdaya geçiş süresinin zorluklarını yumuşatabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

İnce bir dilim balkabağı

1.5 Yemek kaşığı pirinç

Pişirme tavsiyesi

  1. Ayını dolduran bebekler için hazırlayacağınız yiyeceklerde sebzeleri pişirmenin en sağlıklı yöntemi buharda pişirmektir. Buharda pişirme sepeti veya evinizdeki tel süzgeçten yardım alarak sebzeleri pişirebilirsiniz.

Balkabağı çorbasının yapımı:

Minik küpler halinde doğradığınız balkabaklarını bir tencereye alın. Yıkayarak süzdüğünüz pirinçleri de tencereye ilave edin. Daha sonra içme suyu koyarak yumuşayıncaya kadar pişirin.

Yumuşayan malzemeyi tel süzgeç yardımıyla süzün. Tel süzgecin içindeyken kaşık yardımıyla ezerek püre kıvamına gelene kadar devam edin. Süzgecin altına geçen balkabağı ve pirinç püresine tencerede kalan sudan ilave ederek çorba kıvamında karıştırıp minik bebeğinize keyifle yedirin. Afiyet Olsun..

Organickid Ailesi.

Yorumunuzu bırakın