750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
SÜRDÜRÜLEBİLİR VE ORGANİK ÜRETİM
19 Ocak 2021 Salı

BABALAR! Bebeğinizle Kucaklaşın!

Yeni nesil babalar bebeklerinin her şeyiyle ilgilenmek istiyor ve bunun için çaba gösteriyorlar. Bebekleri daha dünyaya gelmeden onlarla ilgili her şeyi araştırarak öğrenmeye çalışan genç baba ve baba adayları en iyi bebek bezini seçmeden, bebeğinin altını değiştirmeye, gazını çıkarmadan uyutmaya hatta beslenmesine kadar birçok alanda annelerle birlikte sorumluluğu paylaşıyorlar. Bunları yapmaktan büyük keyif alan genç ve yeni nesil babalar bebekleri ile yakın temastan son derece hoşnut olarak onu bol bol okşuyor, kucaklıyor, masaj yapıyor, oynuyor kısacası sadece sevmeyle kalmayıp çok da ilgileniyor.

Uzamanlar bebeklerin anne ve babanın ortak desteğiyle büyütülmesini, sevgi, uyku ve oyun anlarını birlikte, bir ekip olarak paylaşmalarını belirtirken, baba figürünün bebeğin yaşamında çok önemli bir yeri olduğunu söylüyorlar. Annesiyle zaten çok özel bir bağı olan bebeğin, babadan da yoğun ilgi ve sevgi görerek büyüdüğünde, sağlıklı ve mutlu bir gelişim kaçınılmaz olmaktadır. Sosyal becerileri artan bebek, kendisiyle barışık, uyumlu ve daha yetenekli bir insan olarak topluma karışıyor. Özellikle kız çocuklarının babasıyla olan iletişimi ileride karşı cinsle kuracağı iletişimi doğrudan etkilemektedir.

Baba olarak bebeğinizi sık sık kucaklamak, tenini ve saçlarını okşamak, parmaklarıyla oynamak sadece size değil bebeğinize de mutluluk ve huzur verecektir. Sizin dokunuşunuz, kokunuz ve gösterdiğiniz ilgi onu rahatlatarak sakinleştirip, içini sevgiyle dolduracaktır.

Genç ve deneyimsiz bir baba olmak sizi korkutmasın, onunla bağ kurmanızın en etkili yollarından biri bezini değiştirmektir. Altını temizlerken onunla konuşun, ayaklarını göbeğini öpün, ona komiklikler yaparak birlikte yaşadığınız anın keyfini çıkarın. Ömür boyu devam edecek sağlıklı bir ilişkinin ilk adımları olan bu süreç, her ikiniz içinde doğru iletişim demektir.

Bebeğiniz konuşmaya başladığı ilk andan itibaren size anlattığı hiçbir şeyi atlamadan can kulağıyla dinleyin ki, ona önem verdiğinizi, onu dikkate aldığınızı anlasın ve sizin için çok değerli olduğunu hissetsin.

Ebeveyn olmanın heyecanını ve sorumluluğunu paylaştıkça topluma her yönden sağlıklı bir birey kazandırmanın keyfini doyasıya yaşamanız dileği ile…

Organickıd Ailesi..

Yorumunuzu bırakın