750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
SÜRDÜRÜLEBİLİR VE ORGANİK ÜRETİM
19 Ocak 2021 Salı

ANNE OLMAK VE SPOR

Anne olmak, çocuğu için sürekli hayal kurmaktır aslında. Her şeyin en güzelini o yapsın, her şeyi o başarsın isteriz. Sınıfının en başarılı çocuğu olsun, arkadaşları arasında en çok sevilen O olsun, en güzel okullara gidip en güzel hayatı yaşasın… Her şeyin “en” i O’ nun olsun isteriz. Hele ki bir de çocuğumuz sporla ilgileniyorsa bu dayanılmaz güzel bir histir. O’ nu bedenine saygı gösterirken, sağlıklı yaşamaya gayret ederken görmek inanılmaz güzel ve gurur duyulacak bir konudur.

Bunun bir üst noktası ise sizin de O’ nunla birlikte spor yapmanız, tuttuğu takımın oyuncularını biliyor olmanız ve hatta maçları hakkında kritik yapmanız, sizin olduğu kadar çocuğunuz için de inanılmaz bir mutluluktur.

Çocuğunu kendi hayatı akışında yalnız bırakmaktan ziyade, sahip olduğu bu sağlıklı hobisi hakkında O’nunla sohbet etmek, sohbet ederken yalnızca O’nu dinlemekten ziyade konu hakkında bilgi sahibi olarak konuşmak hayal bile edemeyeceğiniz bir mutluluktur, O’nun için. O takımını tuttuğu futbol takımının son maçını izlerken, yanında huzursuz bir şekilde oturup “bir an önce bitsin de başka kanala geçeyim” hissini vermekten ziyade, birlikte eğlendiği, izlediği şey hakkında tartışıp fikir alışverişi yaptığı bir anneye sahip olmak, sizi çocuğunuzun gözünde “cool anne” yapar.

Spordan hoşlanmayan bir çocuğunuz var ise önce onları alıştırmalısınız. Spor yapan bir oyuncak bebek ya da mekik çeken göbüşlü bir ayıcık belki de ip atlayan bir tavşan işinizi çözebilir. Bu oyuncaklarla oynarken sizi de günün belli bir saatinde spor yaparken gören bir çocuk mutlaka zaman içinde sizin gibi spora yönelecektir. Aranızda ufak yarışlar düzenleyerek spora alışmasını, sporu bir yaşam biçimi olarak benimsemesini sağlayabilirsiniz.

Anneler olarak, küçük yaşlardan itibaren çocuklarımıza kazandırmak istediğimiz alışkanlıkları dikkatlice seçmeli ve O’nlar için sağlıklı olacağını düşündüğümüz alışkanlıkları baskıcı bir şekilde değil “sürece dahil olarak” kazandırmalıyız.

Mutlu yarınlara!

Yorumunuzu bırakın